Home / Yazılım Hizmetleri

Yazılım Hizmetleri

Mobil Uygulama Geliştirme

Mobil teknolojisi, sadece sesli iletişim imkanı ile insanlara kolaylık sağlamıyor, insanlar hayatın her alanındaki işlerini bu teknoloji üzerinden hem çok hızlı hem de yerden bağımsız olarak yürütebilir hale geliyor. Akıllı mobil cihazlardaki artış, Wi-Fi ve 4.5G kullanılabilirliğinin artması ve mobil cihazların bilgisayarlar kadar güçlü donanıma sahip olmaya başlaması ile birlikte sanal ortam mobil sektöre doğru hızla yön değiştirmiş bulunuyor. Bu da mobil teknolojinin her geçen gün daha geniş kitleye hitap etmesini sağlarken üreticilerin de buralarda çözüm üretmelerini teşvik ediyor. Keşif Arge olarak, mobil yazılım konusunda uzman ekibimiz ile iOS, Android, Windows Phone ve Blackberry OS platformlarında her türlü mobil ihtiyaçlarına cevap verecek çözümler üreterek sizin bir adım önde olmanızı hedefliyoruz.

 • Her Türlü İhtiyacınız İçin Mobil Çözümler

Herkese uyan genel çözümler

Kurumların veya bireylerin duydukları ortak ihtiyaçlar için Keşif Akıllı Teknolojileri’ nin ürettiği genel çözümler hayatı kolaylaştırıyor. Geniş kitleye hitap ettiği için bu çözümlerden faydalanmanın maliyeti oldukça düşük. Her sektörün ihtiyacını karşılayan bu çözümler, o sektörde çok geniş kullanım imkanı buluyor.

 

İhtiyaca özel çözümler

Kurumun özel ihtiyaçları için çözüm bulması, işlerini yürütebiliyor olması için de özel çözümler geliştiriliyor. Öncelikle ihtiyaçlar net olarak tanımlanıyor, projelendirilerek hayata geçiriliyor, hayata geçtikten sonra bakım ve yeni taleplerin geliştirilmesi ile uygulamalar canlı tutuluyor.

Çözüm alanları

Kurumlar dahili süreçlerini yürütebilecekleri gibi dış dünya ile olan iletişimlerinde de çözüm bulunabiliyorlar. Sosyal ihtiyaçların karşılanması amacıyla genel kullanım için üretilen çözümlerle çok geniş kitlelere ulaşılabiliyor. Çoklu dil desteği ile uluslararası kullanım imkanı oluşturulurken, e-ticaret alanındaki çözümlerle de her yerden ve her zaman alışveriş yapma imkanı sağlanabiliyor.

Günün iletişim kanalı

Mobil uygulamalar, sabitliğin aksine erişimi yerden ve zamandan daha bağımsız hale getiriyor. İnsanların yanlarından ayıramadığı mobil cihazlar, ihtiyaç hissettikleri anda size ulaşabilmelerine, sizden hizmet ya da ürün alabilmelerinde önemli bir role sahipler. Bu alternatif kanalı tercih ettiğinizde, hizmetlerinizi ve ürünlerinizi daha geniş kitleye kolaylıkla ulaştırma imkanına sahip oluyorsunuz. Mobil dünyada yer alanlara erişmek için sizin de burada yerinizi almanız gerekiyor.

Farklı ortamlar için ortak çözüm

Mobil dünyasındakilerin hangi mobil platformda oldukları önemli değildir. Sunulan çözümler her platforma hitap ediyor. Böylelikle erişilmeyen kesim kalmıyor. İOS, Android, Windows Phone ve Blackberry OS platformlarında çözüm üretirken kaliteden ve esneklikten ödün vermiyor.

Mobilde güvenlik

Kapalı devre sistemlerde güvenliğe duyulan ihtiyaç ne kadar azsa, mobil platformdaki ihtiyaç da olsa o kadar fazladır. Mobil teknolojisi, sağladığı çok büyük avantajların yanında çok büyük güvenlik  riskini de yanında getiriyor. Bu yüzden güvenlik için üretilecek çözümün de çok gelişmiş olması bekleniyor. Keşif akıllı Teknolojinin geliştirdiği uygulamalarda, mobil cihaz ile merkez arasında akan veriler yüksek güvenlik teknolojisi ile korunuyor ve başkaları tarafından ele geçirilmesine fırsat verilmiyor .

Paralel işletim

Ofiste gün içinde sabit cihazlarla yapılan tüm işler mobil çözümler sayesinde ofis ortamının dışında ve  mesai saatinin dışında da yapılabilir hale geliyor, kesintisiz iş yapma imkanı sağlanmış oluyor.

Yazılım geliştirme alt yapısı

Yazılımlar en güncel teknolojiler kullanılarak geliştiriliyor, böylelikle teknolojinin en son getirdiği imkanlar son kullanıcıya direkt olarak sunulmuş oluyor.

Kurumsal Mobil Uygulamalar

iOS, Android, Windows Phone ve Blackberry OS işletim sistemlerinde çalışan mobil uygulamalarla, kurumdaki mevcut süreçlerin kesintisiz yürütülebilmesine olanak sağlıyoruz. Mobil uygulama geliştirilirken, piyasada en yaygın olan versiyonlar ile yeni çıkan özellikleri barındırma arasındaki denge gözeterek çözümler üretiyoruz. Örneğin; sahada çalışan personelin lokasyonlarını takip edebilme, bilgisayardan uzaktayken stoktaki ürün ile ilgili işlem yapabilme, şirket dahilindeki raporlara uzaktan güvenli bir şekilde erişim artık çok kolay.

Sosyal İçerikli Mobil Uygulamalar

Sosyal ihtiyacı karşılayacak nitelikteki fikirlerinizi mobil dünyasında hayata geçiriyoruz. Alışveriş, eğlence, müzik, fotoğrafçılık, video, araçlar, verimlilik, haber, yaşam, tarım, çocuk, aile, seyahat, sağlık, haberleşme, kişisel, medya, tıp, ulaşım, oyun, spor, finans, ticaret, iş, kitap, eğitim gibi bir çok alanda uygulamalar geliştiriyoruz.

E- Ticaret Yazılım Geliştirme

E-ticaretin nasıl yapıldığı hakkında bilgi vermek gerekirse; mal ve hizmetlerin elektronik ağlar aracılığıyla kullanıcılara tanıtımı, satımı ve ulaştırılmasıdır. E-ticaret ürünlerinizi bilgisayar ağları üzerinden satışa sunulmasıdır. E-ticaret sayesinde ürünlerinizi klasik ticarete göre çok daha fazla kullanıcıya pazarlayabilirsiniz. E-ticaret markanız çok daha fazla kullanıcı tarafından bilinir ve satış miktarınız artar.

Müşterileriniz e-ticaret sitenizden satın almak istedikleri ürünlerin ödemesini sanal pos aracılığıyla kredi kartı ile banka havalesi veya kapıda ödeme aracılığıyla yapabilirler. Ödemeden sonra müşterilerinize satın almış oldukları ürünleri kargo firmaları ile gönderebilirsiniz.

Web Tabanlı Projeler

 • Doğru, Esnek, Hızlı Çözümler İçin Web Tabanlı Projeler

Yazılım projelerindeki uzmanlığımız, proje yönetim yeteneklerimiz ve yıllardır bu konuda çalışarak elde ettiğimiz yazılım geliştirme tecrübemiz ile projelerinize yön vererek onları başarıya ulaştırmayı hedefliyoruz.

Size en iyi çözümü sunmak için, öncelikle  gereksinimlerinizi ve iş süreçlerinizi analiz ediyoruz , kapsamı belirliyoruz, fonksiyonel analizin ardından yazılım geliştirmeye başlıyoruz. Geliştirme süreci ve testleri tamamlandığında kullanıma dair eğitim vererek müşteri onay sürecini başlatıyoruz. Test aşamalarında %100 başarı sağlandığında içeriği tamamlamanız için uygulamayı devreye alarak size teslim etmiş oluyoruz. Devreye aldıktan sonra işimiz bitmiyor, karşılaşılan problemler için hazır beklerken, sizden gelen değişiklik taleplerini de projeye dahil ediyoruz.

Neyi amaçlıyoruz?

Firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda son teknolojileri kullanarak web uygulamaları geliştiriyoruz. Sizin için zengin web uygulamaları geliştirirken ihtiyaçlarınızı iyi analiz ederek doğru çözümler sunuyoruz.Firmanızı daha çok kitleye ulaştırabilmek için mutlaka web ortamında olmalısınız. Müşterilerinizin sizi tercih etmesini sağlayacak adımlar atmalısınız.

 

Onların bilme ihtiyacını karşılayın

İnsanların web i önce araştırma yapmak için ve sonra işletmenize bakmak için kullanıyorlar. Araştırma sorularını ön görebildiğiniz ve  yanıtlayabildiğiniz ölçüde ziyaretçileri kendinize çekebilirsiniz. Bu içeriği oluşturmak için kendinize sorun: “Bu ürün yada hizmet için pazara çıksaydım neyi bilmem gerekirdi?” Sonra bilgileri sunmanın farklı yollarını düşünün. Hizmetinizin ziyaretçilerinize nasıl bir yararı olacağını görmelerini kolaylaştırmak için siteniz hakkında bir iki örnek olay eklemeyi düşünün. Bunlar müşterinin bir sorunu nasıl çözebildiğini ve hizmetinizden yada ürününüzden yararlanarak güçlerin üstesinden nasıl geldiğini gösteren örnekler olsun. “Sık Sorulan Sorular” sayfası eklemeyi de düşünebilirsiniz. Bu tür bir SSS sayfası müşterilerinizin soracağını düşündüğünüz soruları yanıtlayan gçlü bir pazarlama aracı olabilir.

Farklılaştığınız noktaları ortaya koyun

Bir müşteri sizinki gibi birçok diğer işletme yerine neden sizden satın almayı seçsin? Ziyaretçilerinize işe yaklaşımınızı neyin benzersiz kıldığını anlatsın belli bir alanda yada yaklaşımda uzmanlaşıyorsanız onlara bunun nasıl olduğunu ve nedenini anlatın. Farklılaştığınız noktaları ortaya koymanız, ziyaretçilerinizin, sunduğunuz hizmetler yada ürünler hakkında daha çok bilgi sahibi olmasını kolaylaştırır.

Neden Web Tasarımı ?

İnternet teknolojisi firmaları sanal dünyada hızla gücüne güç katmaktadır. Bu nedenle firmalar web sitesi vasıtasıyla reklamlarını minimum maliyet ile sanal dünyada yayınlamaktadır. Web sitesi, web tasarım demek günümüzde pazarlama ve satış konularında herkesten bir adım önde olmak demektir. Çünkü web sitesi olmayan bir firma, büyüme konusunda kapalı durumdadır. Web siteleri ticari alanlarda satışları arttırma ve yeni pazarlar keşfetmeye kolaylık sağlamakta olup, firmanıza yepyeni müşteriler kazandırır ve size en ucuz, en kolay ve en hızlı iletişim sunmaktadır. Web sitesi aynı sektörde olan rakip firmalar karşısında’da size güçlü bir imajınız olanağı sağlamaktadır.

Kurumsal Yazılım Geliştirme

 • Doğru, Esnek, Hızlı Çözümler İçin Web Tabanlı Projeler

Kurumsal yazılım, özellikle kurumlar ve özel işletmelerce kullanılan ve bireyi hedeflemeyen, genel iş uygulamaları ve organizyon yapısının modellenmesi gibi işlerde kullanılmak üzere bir araya getirilmiş programların bütününe verilen addır. Yazılım kurumsal boyutta bir soruna çözüm getirmeli veya kurumun üretkenlik ve verimliliğine katkıda bulunmalıdır.

 • Doğru, Esnek, Hızlı Çözümler İçin Web Tabanlı Projeler

Kurumsal yazılımın özellikleri:
 • Kullanılabilirlik (Availability) – Hizmet veya kaynağın her zaman erişilebilir olması
 • Ölçeklenebilirlik (Scalability) – Yük artışına rağmen gereken hizmet kalitesinin sunulabilmesi
 • Güvenilirlik(Reliability) – Uygulama ve işlemlerin bütünlük ve tutarlılığının korunabilmesi
 • Güvenlik(Security) – Uygulama ve işlevlerine kullanıcı ve role göre erişim sağlanabilmesi
 • Birlikte Çalışabilirlik(Interoperability) – Sistemin dış sistemlerle birlikte ve entegre çalışabilmesi
 • Sürdürülebilirlik(Maintainability) – Varolan işlevlerdeki hataların diğer sistem ve bileşenleri etkilemeden giderilebilmesi
 • Genişletilebilirlik(Extensibility) – Varolan işlevler etkilenmeden uygulamaya yeni işlevler eklenebilmesi
 • Yönetilebilirlik(Manageability) – Sistemin sağlıklı olarak devam etmesi amacıyla yönetilebilmesi
 • Taşınabilirlik(Portability) – Yazılımın çeşitli donanım ve yapılandırmalarda çalışabilmesi
 • Erişilebilirlik(Accessibility) – Sistem işlevlerinin engelli kişiler tarafından etkili olarak kullanılabilecek şekilde tasarlanması

Keşif Akıllı Teknolojiler Olarak;

Günümüzde kurumsal yazılımların her yerden ulaşılabilir olması amacıyla web tabanlı ve mobil cihazlara uyumlu olarak geliştirilmesi ve sürekli hizmet verebilmesi önem taşımaktadır. Bu sebeple, bu iki alana yazılım hizmetleri içinde büyük önem vermekteyiz.