• Tüm Kategoriler
 • MIL-STD-810 Zaman Dalga Formu Çoğaltma Testi / Time Waveform Replication

  Ürünün fiyat bilgisini görebilmek için üye girişi yapınız. Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
  Amaç
  Laboratuarda zaman dalga formu çoğaltma (TWR) metodolojisi altında bir zaman izinin çoğaltılması:
  1. Malzemenin, operasyonel alan ortamında maruz kalma olasılığının yüksek olduğu ölçülen veya analitik olarak belirtilen test süresi izlerine yapısal ve işlevsel olarak dayanabileceğine dair bir güven derecesi sağlayın.
  2. Deneysel form(ler) test zaman izleme, düzey, süre, ya da tekrarlanan uygulama ile ilgili malzeme var kırılganlık düzeyi tahmin.
  Uygulama
  Zaman dalga formu çoğaltma
  Bu test yöntemi, TWR'Yİ tek eksenli/tek eksenli (SESA) bir perspektiften tartışır. TWR testindeki felsefe ve terminolojinin çoğu SESA, çoklu uyarıcı/tek eksenli (MESA) ve çoklu uyarıcı/çoklu eksenli (MEMA) arasında yaygın olsa da, bu yöntem SESA testi ile sınırlı olacaktır. Çoklu uyarıcı TWR uygulamaları yöntem 527'de ele alınmıştır. Bu yöntem, tek eksenli TWR testi için test tolerans kriterleri geliştirmek için yönergeler sağlar. Ek A, sesa twr testini resme göre ele almaktadır. Ek B, test toleransı uyumluluğunu doğrulamak için TWR için yararlı olan test sonrası analiz araçlarına genel bir bakış sağlar.
  Tek giriş/tek çıkış (SISO) ve iki giriş/tek çıkış gibi standart sinyal işleme terimleri, bu yöntemin Ek A ve ek B'sinde sunulan analizde kullanılır (paragraf 6.1, referans a).
  SESA zaman dalga formu çoğaltma
  SESA TWR, laboratuarda ölçülen veya analitik olarak belirtilen zaman izlerinin tek bir yönde tek bir uyarıcı ile çoğaltılmasından oluşur ve ortamın spektral ve zamansal özelliklerini doğru bir şekilde korumak için gerçekleştirilir. Takip edilecek tartışmada genellik kaybı olmadan, 525 yönteminin uygulanması tek bir zaman izinden oluşacaktır. Yöntem 525, SESA TWR, rastgele süreç teorisinin "deterministik / olasılıksal" çerçevesi üzerine kurulmuştur. Analitik olarak belirlenmiş bir zaman izinin, olasılıksal bir çerçeveyle, yani ortaya çıkma şansı ile hiçbir ilişkisi olmayan, doğada tamamen deterministik olduğu varsayılmaktadır. Olasılıksal bir çerçevede ölçülen tek bir zaman izinin, aynı koşullar altında birkaç kez çoğaltılan bir deney tarafından üretilen Olası zaman izlerinin bir topluluğundan örnek bir gerçekleştirme olduğu varsayılmaktadır. Tek bir ölçülen zaman izlemesi için, ölçülen zaman izinin, her zaman artışında bir kayıt topluluğu üzerinden ortalama olarak belirlenen rastgele işlem topluluğu ortalamasını temsil ettiğini ve 0.50 güven katsayısına sahip olduğunu varsaymak en uygunudur. Aynı deneysel koşullar altında yakalanan birden fazla ölçülen zaman izlemesi için, her örnek zaman artışı için topluluk üyeleri üzerinden ortalamanın, zaman izinin oluşturulmasının altında yatan bilinmeyen stokastik süreç için istatistiksel anların geçerli tahminlerini verdiği bir zaman izlemesi topluluğu oluşturmak mümkün olabilir. SESA TWR için bu genel deterministik/olasılıksal felsefe, zaman izi ölçeklendirme hususları için önemli etkilere sahiptir. Yöntem 525 tek bir zaman izinin çoğaltılması genellikle deterministik ve stokastik bir zaman izi arasındaki ayrım için şeffaftır.
  Yakın zamana kadar, zaman ve hatta frekansta değişen alan ortamlarının ölçülen örneklerini temsil eden zaman izlerinin çoğaltılması veya her iki zaman/frekans varyasyonunun bir kombinasyonu, yaygın olarak bulunan uyarıcı kontrol sistemi yazılımı kullanılarak mümkün değildi. Gelişmiş kontrol stratejileri daha güçlü veri işleme donanım/yazılım gelişi ve uygulaması, genişletilmiş zaman uygun çoğaltma izin veren tek bir uyarıcı üzerinde laboratuvarda tek bir yönde test ortamları değişen kontrol sistemi donanım ve yazılım-exciter yol açmıştır. TWR test metodolojisi, " test terziliği “kavramını güçlü bir şekilde yansıtmaktadır.”
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu786
  MarkaKeşif ArGe
  Stok DurumuVar

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.