• Tüm Kategoriler
 • MIL-STD-810 Yüksek Sıcaklık Testi / High Temperature

  Ürünün fiyat bilgisini görebilmek için üye girişi yapınız. Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
  Amaç
  Yüksek sıcaklık koşullarının malzeme güvenliği, bütünlüğü ve performansı üzerindeki etkilerini değerlendirmeye yardımcı olacak verileri elde etmek için yüksek sıcaklık testlerini kullanın.
  Uygulama
  Sıcaklıkların (ortam veya indüklenen) standart ortamdan daha yüksek olduğu alanlarda konuşlandırılması muhtemel malzemeyi değerlendirmek için bu yöntemi kullanın.
  Sınırlamalar
  Bu yöntemin kullanımını, test maddesi boyunca nispeten kısa süreli (yılların aksine aylar), hatta ısı dağılımlarının etkilerini değerlendirmek için sınırlayın. Bu yöntem genellikle aşağıdakiler için pratik değildir:
  1. Sinerjik etkilerin söz konusu olabileceği yüksek sıcaklıklara (depolama veya çalışma modları altında) sürekli uzun süreli maruz kalma sırasında ortaya çıkan zamana bağlı performans düşüşü (yaşlanma) etkilerinin değerlendirilmesi. Bu tür yüksek sıcaklık yaşlanma etkileri için, doğal ortamda test edin.
  2. Güneş radyasyonunun malzemede önemli termal gradyanlar ürettiği yüksek sıcaklık ortamında malzemenin değerlendirilmesi. Doğrudan güneş çarpmasını simüle etmek için yöntem 505.5, prosedür I kullanın.
  3. Aktinik (fotokimyasal) etkilerin değerlendirilmesi (kullanım yöntemi 505.5, prosedür II).
  4. Aerodinamik ısıtmanın etkilerinin değerlendirilmesi.
  5. Mühimmatın değerlendirilmesi için yüksek sıcaklık testi düşünülebilse de, MIL-STD-2105C'YE uygun olarak güvenlik veya tehlike testi yapın
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu998
  MarkaKeşif ArGe
  Stok DurumuVar

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.