• Tüm Kategoriler
 • MIL-STD-810 Sıvılarla Kirlenme Testi / Contamination by Fluids

  Ürünün fiyat bilgisini görebilmek için üye girişi yapınız. Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
  Amaç
  Malzemenin (veya malzeme örneklerinin), yaşam döngüsü boyunca, bazen , aralıklı olarak  veya uzun süre boyunca karşılaşılabilecek ve uygulanabilecek kirletici sıvılara (sıvılar) geçici olarak maruz kalmasından etkilenip etkilenmediğini belirlemek için sıvı testleri ile kontaminasyon kullanın.
  Uygulama
  Malzemenin yaşam döngüsü boyunca sıvı Kontaminasyonu olasılığı yüksek olduğunda, bu yöntemde açıklanan iki prosedürden birini seçin. Kirlenme, yakıtlara, hidrolik sıvılara, yağlama yağlarına, çözücülere ve temizleme sıvılarına, buz çözücü ve donma önleyici sıvılara, pist deicerlerine, böcek öldürücülere, dezenfektanlara, soğutma sıvısı dielektrik sıvısına ve yangın söndürücülere maruz kalmaktan kaynaklanabilir.
  Uyarı: Bu yöntem, yeterli önlem alınmazsa, çevresel etkiye sahip olabilecek veya sağlığa zararlı olabilecek maddelerin ve/veya test prosedürlerinin kullanılmasını gerektirir. Ek bilgiler Ek A'da verilmiştir. kullanılan çeşitli kimyasallarla ilgili kimyasal uyumluluk ve sağlık tehlikesi verileri için tedarikçinin Malzeme Güvenlik Bilgi Formuna (msds) veya eşdeğerine bakın ve yerel çevre yetkilileriyle koordine edin. Tüm test sonrası malzemelerin yerel, eyalet ve federal düzenlemelere uygun olarak bertaraf edildiğinden emin olun.
  Sınırlamalar
  Bu test, bir sıvı ile sürekli temas sırasında malzemenin uygunluğunu göstermek için tasarlanmamıştır; örneğin, daldırılmış bir yakıt pompası, elektrolitik korozyona karşı direnç göstermek için kullanılmamalıdır.
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu995
  MarkaKeşif ArGe
  Stok DurumuVar

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.