• Tüm Kategoriler
 • MIL-STD-810 Sıcaklık Şoku Testi / Temperature Shock

  Ürünün fiyat bilgisini görebilmek için üye girişi yapınız. Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
  Amaç
  Malzemenin, fiziksel hasar veya performansta bozulma yaşamadan çevredeki atmosferin sıcaklığındaki ani değişikliklere dayanıp dayanamayacağını belirlemek için sıcaklık şoku testini kullanın. Bu belgenin amacı için, "ani değişiklikler“," bir dakika içinde 10°C'den (18°f) daha büyük bir hava sıcaklığı değişimi " olarak tanımlanır.”
  Uygulama
  Normal çevre.
  Gereksinim belgeleri, malzemenin ani hava sıcaklığı değişikliklerine maruz kalabileceği yerlerde konuşlandırılacağını belirttiğinde bu yöntemi kullanın. Bu yöntem, malzemenin dış yüzeylerindeki ani sıcaklık değişimlerinin, dış yüzeylere monte edilen nesnelerin veya dış yüzeylerin yakınında bulunan iç nesnelerin etkilerini değerlendirmek için tasarlanmıştır. Bu yöntem, esasen, yüzey seviyesi testleridir. Genellikle, bu adresler:
  1. Malzemenin iklim kontrollü çevre alanları ile aşırı dış ortam koşulları arasında veya tam tersi, örneğin klimalı bir muhafaza ile çöl yüksek sıcaklıkları arasında veya soğuk bölgelerdeki ısıtılmış bir muhafazadan dış soğuk sıcaklıklara aktarılması.
  2. Yüksek sıcaklıktaki bir zemin ortamından yüksek performanslı bir araçla yüksek irtifaya çıkın (sadece sıcaktan soğuğa).
  3. Sadece dış malzeme (ambalaj veya malzeme yüzeyi) test edildiğinde uçak muhafazalarından yüksek irtifada/düşük sıcaklıkta hava teslimatı/hava damlası.
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu996
  MarkaKeşif ArGe
  Stok DurumuVar

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.