• Tüm Kategoriler
 • MIL-STD-810 Sıcaklık, Nem, Titreşim ve Rakım Testi Temperature, Humidity, Vibration, and Altitude.

  Ürünün fiyat bilgisini görebilmek için üye girişi yapınız. Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
  Amaç
  Bu testin amacı, sıcaklık, nem, titreşim ve irtifanın havadaki elektronik ve elektromekanik malzemeler üzerindeki kombine etkilerinin, yer ve uçuş operasyonları sırasında güvenlik, bütünlük ve performans açısından belirlenmesine yardımcı olmaktır. Bu testin bazı bölümleri kara taşıtları için de geçerli olabilir. Bu gibi durumlarda, irtifa hususlar başvurular geçerli değildir.
  Uygulama
  1. Sıcaklık, nem ve titreşimin arızalara neden olmak için birleşebileceği irtifa alanlarında (zemin seviyesinin üstünde) konuşlandırılması muhtemel malzemeyi değerlendirmek için bu yöntemi kullanın.
  2. Bu yöntemi mühendislik geliştirme, operasyonel testlerin desteklenmesi, yeterlilik ve diğer benzer amaçlar için kullanın. Bu yöntem öncelikle irtifada, yani uçaklarda, füzelerde vb.çalışan aktif olarak çalışan malzemeler için tasarlanmıştır.
  3. Titreşimin iklim elemanları ile birlikte kullanılması veya iklim testlerinin birbirleriyle kombinasyon halinde kullanılması için bir seçenek sağlamak için bu yöntemi kullanın. Bu genellikle metin boyunca not edilir. Genel olarak, Birleşik çevre testi, dağıtım ömrünün çoğunda meydana gelen sinerjik çevresel etkileri simüle eder.
  Sınırlamalar
  1. Aşağıdakilerden iki veya daha fazlasının Birleşik etkilerini değerlendirmek için bu yöntemin kullanımını sınırlayın: yükseklik, sıcaklık, nem ve titreşim.
  2. Bazı prosedürler, bir seferde bir zorlama işlevinin etkilerini test etmeye ve gerçekçi sınırların ötesinde malzeme öğelerini vurgulamaya izin verir. Bunu yapmak, kombine streslerin sinerjik veya antagonistik etkilerini azaltabilir veya ortadan kaldırabilir veya gerçekçi koşullar altında ortaya çıkmayacak arızalara neden olabilir.
  3. Bu yöntem normalde bir uçakta kargo olarak taşınan güçsüz malzeme için geçerli değildir.
  4. Uyarlanmış test döngüsü, kısa süreli titreşim olaylarını veya test döngüsünde nadiren meydana gelenleri içermemelidir. Bu olaylar, yerleşik silahların ateşlenmesini, aşırı uçak hareketini ve sert inişlerden kaynaklanan şoku içerir. Bu olaylar için ayrı ayrı uygun sınama yöntemini kullanarak sınayın.
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu881
  MarkaKeşif ArGe
  Stok DurumuVar

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.