• Tüm Kategoriler
 • MIL-STD-810 Kum ve Toz Testi / Sand and Dust

  Ürünün fiyat bilgisini görebilmek için üye girişi yapınız. Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
  Amaç
  1. Toz (<150µm) prosedürü. Bu test, malzemenin açıklıkları tıkayabilecek, çatlaklara, çatlaklara, yataklara ve derzlere nüfuz edebilecek tozun etkilerine direnme yeteneğini değerlendirmeye ve filtrelerin etkinliğini değerlendirmeye yardımcı olmak için yapılır.
  2. Kum (150 ila 850µm parçacık boyutu) prosedürü. Bu test, malzemenin büyük, keskin kenarlı parçacıkların aşınma (erozyon) veya tıkanma etkilerinden dolayı performansı, etkinliği, güvenilirliği ve sürdürülebilirliği bozmadan üfleme kumu koşullarında depolanma ve çalıştırılma yeteneğini değerlendirmeye yardımcı olmak için yapılır.
  Uygulama
  Kuru üfleme kumu veya üfleme tozu yüklü atmosferlere maruz kalması muhtemel tüm mekanik, optik, Elektrik, Elektronik, elektrokimyasal ve elektromekanik cihazları değerlendirmek için bu yöntemi kullanın.
  Sınırlamalar
  Bu yöntem, partikül darbe hızları nedeniyle havadaki (uçuşta) malzemenin erozyonunu belirlemek veya elektrostatik yük birikiminin etkilerini belirlemek için uygun değildir. Ayrıca, kontrol sorunları nedeniyle, bu yöntem kum veya toz testi out-of-doors ele almaz.
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu990
  MarkaKeşif ArGe
  Stok DurumuVar

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.