• Tüm Kategoriler
 • MIL-STD-810 Hızlanma Testi / Acceleration

  Ürünün fiyat bilgisini görebilmek için üye girişi yapınız. Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
  Amaç
  Hızlanma testi, malzemenin, hizmet ortamında platform ivmesi, yavaşlama ve manevra ile indüklenen kararlı durum atalet yüklerine yapısal olarak dayanabilmesini ve bu kuvvetlere maruz kalma sırasında ve sonrasında bozulmadan çalışabilmesini sağlamak için gerçekleştirilir. Hızlanma testleri, çarpışma atalet yüklerine maruz kaldıktan sonra malzemenin tehlikeli olmamasını sağlamak için de kullanılır.
  Uygulama
  Bu test yöntemi, uçaklara, helikopterlere, insanlı havacılık araçlarına, hava depolarına ve kara/deniz füzelerine monte edilen malzemeler için geçerlidir.
  Sınırlamalar
  Hızlanma
  Bu yöntemde ele alındığı gibi, hızlanma, malzemenin ortaya çıkan iç yükleri tamamen dağıtmak için yeterli zamana sahip olması ve malzemenin dinamik (rezonans) tepkisinin heyecanlanmaması için yeterince yavaş uygulanan ve yeterince uzun bir süre sabit tutulan bir yük faktörüdür (atalet yükü, “g” yükü). Yüklerin bu tanıma uymadığı durumlarda, daha karmaşık analiz, tasarım ve test yöntemleri gereklidir.
  Aerodinamik yükler
  Platform işlemleri sırasında herhangi bir veya tüm yüzeylerin aerodinamik akışa maruz kalacağı şekilde monte edilen malzeme, atalet yüklerine ek olarak aerodinamik yüklere maruz kalır. Bu yöntem genellikle bu durumlar için geçerli değildir. Aerodinamik yüklere maruz kalan malzeme, bu yüklerin en kötü durum kombinasyonlarına göre tasarlanmalı ve test edilmelidir. Bu genellikle genellikle uçak gövdesi yapısal (statik ve yorulma) testleriyle ilişkili daha karmaşık test yöntemleri gerektirir.
  Şoka karşı hızlanma
  Hızlanma yükleri, boyutsuz olmasına rağmen, genellikle “g” yükleri olarak etiketlenen yük faktörleri açısından ifade edilir. Şok ortamları (yöntemler 516.6 ve 517.1) ayrıca “g” terimleriyle ifade edilir. Bu bazen hızlanma gereksinimlerinin şok testleri ile karşılanabileceği veya tam tersi olabileceği yanlış varsayımına yol açar. Şok, malzemenin dinamik (rezonans) tepkisini heyecanlandıran, ancak çok az genel sapma (stres) ile hızlı bir harekettir. Şok testi kriterleri ve test yöntemleri, hızlanma kriterleri ve test yöntemleri ile değiştirilemez veya tam tersi olamaz.
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu888
  MarkaKeşif ArGe
  Stok DurumuVar

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.