• Tüm Kategoriler
 • MIL-STD-810 Güneş Işıması (Güneş Işığı) Testi Solar / Radiation (Sunshine)

  Ürünün fiyat bilgisini görebilmek için üye girişi yapınız. Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
  Amaç
  Bu yöntemin iki amacı vardır:
  1. Doğrudan güneş radyasyonunun malzeme üzerindeki ısıtma etkilerini belirlemek.
  2. Doğrudan güneş radyasyonunun aktinik (fotodegradasyon) etkilerini tanımlamaya yardımcı olmak.
  Uygulama
  Sıcak iklimlerde açık havada yaşam döngüsü boyunca güneş radyasyonuna maruz kalma olasılığını değerlendirmek için bu yöntemi kullanın ve ısıtma veya aktinik etkiler endişe verici olduğunda. Bu yöntem, güneş ışığına doğrudan maruz kalmanın (güneş spektrumu ve deniz seviyesindeki enerji seviyeleri) etkilerini değerlendirmede değerlidir. Prosedür I, güneş yükünün neden olduğu malzemenin sıcaklık artışını (ortam üzerinde) belirlemede yararlıdır. Bu Amaçlanmasa da, prosedür II, bu doğal güneş radyasyonu koşullarının ölçümleriyle makul bir karşılaştırmaya izin veren çeşitli radyasyon kaynakları kullanarak güneş radyasyonunun ultraviyole etkisini farklı yerlerde ve irtifalarda simüle etmek için kullanılabilir.
  Doğrudan güneş ışığının etkilerini değerlendirmek için Prosedür ı'i kullanmaya ek olarak (aktinik etkiler ve maruz kalan malzeme için yönlü ısıtma), bir dış kap içine alınmış malzeme için ısıtma etkilerini (tepki sıcaklığı) belirlemek için Prosedür ı'i kullanın.
  Lamba bankasının spektrumu ölçüldüğünde ve Tablo 505.5-I'de tanımlanan spektruma uyduğunda bu yöntemin prosedür II'SİNİ kullanın.test gereksinimleri terzilik işlemine dayanıyorsa veya belirli bir frekans bandı endişe duyuyorsa, bu tablodan sapmalar haklı çıkarılabilir. Herhangi bir sapmayı detaylandırın ve haklı çıkarın.
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu994
  MarkaKeşif ArGe
  Stok DurumuVar

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.