• Tüm Kategoriler
 • MIL-STD-810 Buzlanma/Donan Yağmur Testi Icing/Freezing Rain

  Ürünün fiyat bilgisini görebilmek için üye girişi yapınız. Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
  Amaç
  Buzlanma ve donma yağmur testi, buzlanmanın malzemenin operasyonel kabiliyeti üzerindeki etkisini değerlendirmek için yapılır. Bu yöntem aynı zamanda, sahada kullanılmak üzere öngörülen araçlar da dahil olmak üzere buz çözme ekipmanlarının ve tekniklerinin etkinliğini değerlendirmek için testler sağlar.
  Uygulama
  1. Donma yağmuru veya donma çiselemesi gibi buzlanmaya maruz kalabilecek malzemeleri değerlendirmek için bu yöntemi kullanın. (Aşağıdaki paragraf 2.2.1.1'e bakınız.)
  2. Deniz sıçraması veya spreyden buz birikimi geliştirmek için bu yöntemi kullanın, ancak buz kalınlıklarının buzun daha düşük yoğunluğunu yansıtacak şekilde değiştirilmesi gerekebilir.
  Sınırlamalar
  Bu yöntem, aşırı soğutulmuş bulutlardan uçan uçaklarda kar koşullarını veya buz birikimini simüle etmez. Don doğal olarak meydana gelse de, etkiler daha az önemli kabul edilir ve bu yöntemde özel olarak ele alınmaz. Bu yöntem, anten/anten performansının değerlendirilmesi için uygun olmayabilir (yani, hava ile doymuş rime buzu önemli sinyal yansımasına neden olur). Ayrıca, düşen, üfleyen veya yeniden dolaşan kar ve ıslak kar veya çamurdan kaynaklanan buzlanma etkileri de dikkate alınmaz. Bunlar paragraf 2.1.1'dekilerden daha az şiddetli olarak kabul edilir.
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu880
  MarkaKeşif ArGe
  Stok DurumuVar

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.