• Tüm Kategoriler
 • MIL-STD-810 Alçak Basınç (Yükseklik) Testi / Low Pressure (Altitude)

  Ürünün fiyat bilgisini görebilmek için üye girişi yapınız. Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
  Malzemenin düşük basınçlı bir ortamda dayanıp dayanamayacağını ve/veya çalışıp çalışamayacağını ve/veya hızlı basınç değişikliklerine dayanıp dayanamayacağını belirlemek için düşük basınç (yükseklik) testlerini kullanın.
  Uygulama
  Olması muhtemel malzemeyi değerlendirmek için bu yöntemi kullanın:
  1. yüksek zemin kotlarında saklanır ve/veya çalıştırılır.
  2. basınçlı veya basınçsız uçak alanlarında taşınır veya çalıştırılır (ayrıca yükseklikte çalışan aktif olarak çalışan malzeme için yöntem 520'yi de düşünün).
  3. hızlı veya patlayıcı bir dekompresyona maruz kalır ve eğer öyleyse, arızasının uçağa zarar verip vermeyeceğini veya personel için tehlike oluşturup oluşturmayacağını belirlemek için.
  4. uçakta harici olarak taşınır.
  Sınırlamalar
  Bu yöntem, 21.300 m (70.000 ft) üzerindeki irtifalarda uçan uzay araçlarına, uçaklara veya füzelere kurulacak veya çalıştırılacak malzemeyi test etmek için kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Testin normalde uygun taşıma modu ile ulaşılan maksimum irtifaya (minimum basınç) kadar olması önerilir.
  Prosedür IV, bir kargo bölmesinde taşınan malzeme için kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Örneğin, bir C-5 uçağı için yapılan analiz, 8.000 ft'lik bir kabin yüksekliğinden 1 saniyede 40000'lük bir ortam yüksekliğine gitmek için yaklaşık 350 ft kare veya 19 ft x 19 ft'lik bir delik gerektireceğini gösterir. Uçağın yan tarafında bu kadar büyük bir deliğin anında oluşturulması uçak için felaket olur. 350 metrekarelik deliğin 1 saniyelik basınç düşürme için olduğunu lütfen unutmayın. Saniyenin onda birinde basınçsızlaştırmak için on kat daha büyük bir delik gerekir.
   
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu999
  MarkaKeşif ArGe
  Stok DurumuVar

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.