• Tüm Kategoriler
 • MIL-STD-810 Akustik Gürültü Testi / Acoustic Noise

  Ürünün fiyat bilgisini görebilmek için üye girişi yapınız. Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
  Amaç
  Akustik gürültü testi, malzemenin fonksiyonel performansında ve/veya yapısal bütünlüğünde kabul edilemez bir bozulma olmadan belirli bir akustik ortama direnme yeterliliğini belirlemek için yapılır.
  Uygulama
  Bu test, şiddetli bir akustik gürültü ortamında çalışması ve/veya hayatta kalması gereken, bundan sonra materyal olarak adlandırılan sistemler, alt sistemler ve birimler için geçerlidir. Bu test, akustik gürültü uyarımının aerodinamik türbülansın simülasyonu için mekanik titreşim uyarımı ile kombinasyon halinde veya tercih edildiğinde kullanıldığı malzeme için de geçerlidir
  Sınırlamalar
  Teknik sınırlamalar laboratuvar akustik ortamlarının üretimini ve kontrolünü kısıtlar. Bu nedenle, laboratuvar akustik alanları, “akustik " olarak sınıflandırılan gerçek dalgalanan basınç yüklerinin çoğundan önemli ölçüde farklı olabilir.” Bir test türü ve test tesisi seçerken ve test sonuçlarını yorumlarken bu sınırlamaları göz önünde bulundurun. Örneğin, dağınık alan akustik gürültüsü ,), titreşimli yapılardan lokal yansıma ve yeniden radyasyonun baskın olduğu iç boşluklarda akustiği daha iyi temsil eder. Aerodinamik türbülansa veya jet gürültüsüne maruz kalan dış kaplamalar için, otlatma insidansı akustik gürültüsü , cilt yüzeyleri boyunca akış/akustik dalga yayılımını daha yakından temsil eder.
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu886
  MarkaKeşif ArGe
  Stok DurumuVar

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.